SpecialTip - sázení po internetu | Fórum » Diskuze k analýzám » Diskuze k analýzám od eWRC

Celková statistika

Vklady: 2610 bodů Výhry: 2864.2005 bodů ROI: 9.74% Vývoj sázek

Nejnovější


Fórum

Fórum » Diskuze k analýzám » Diskuze k analýzám od eWRC

Přidej další příspěvek »

Stránka: 1 | 2

Specialtip - 2. leden 2007, 3:15

Zde můžete hodnotit tipy tohoto uživatele.

1: queenspark - 14. leden 2007, 20:36

Ahoj,chyběj mě tvoje zelené sázky!Neuvažuješ o návratu na str.greenbook :)?

2: eWRC - 27. leden 2007, 19:01

Ahoj! Tvůj zájem mě potěšil. Aktuálně nemám tolik času a proto žádné live sázky nejsou. Snad to bude v únoru s časem lepší a pak zkusím něco opět připravit. Ovšem v "GREENBOOK" je spousta velmi zajímavých kombinací, takže moje absence nemůže tolik chybět.

3: eWRC - 5. březen 2007, 21:27

Jelikož mě „kocis“ žádal, abych psal komentář k „zeleným sázkám“, činím tak. Nemám ovšem tolik času, abych mohl rozebrat každou sázku, tak jsem popsal stručně obecná pravidla, která se snažím dodržovat, i když přiznávám, že ne vždy se mi to daří :-). Tento souhrn je dán praxí vítězných a především hodně prohraných live sázek (z nich plynou vždy podstatně větší zkušenosti)…

Před zápasem je třeba se ujistit, že budu mít čas sledovat v klidu celý zápas. Je možné, že se nebude zápas dobře vyvíjet a nebude během zápasu taková kombinace, aby neskončila sázka ztrátou. Proto je třeba mít k „dispozici“ celý zápas.

A teď nejdůležitější rozhodnutí před zápasem:

1) Limit rizika na konkrétní zápas! To je nedůležitější a absolutně klíčová věc. Je třeba si uvědomit, že před klasickou sázkou má tipér spoustu času zvážit rizika a pokud má vsadit „fyzické“ peníze například v kamenné sázkovce, tak se velmi rozmýšlí. Při live sázce je však pod obrovským časovým i psychickým tlakem (především v případě nepříznivého vývoje!!!).

To může svádět k bezhlavému „přisazování“ a především zvyšování ztráty až ke katastrofálnímu důsledku.

2) Analýza zápasu – volba tipu, jak skončí výsledek. Velmi se mi osvědčilo v tom, že již nyní „neotevírám“ sázky tak, abych začal sázkou na „outsidera“, byť by byl sebelepší kurz (výjimkou jsou extrémní kurzy, ale to je již o citu a štěstí). Není možné vsadit na outsidera jenom proto, že se kurz pohnul v řádech „desetin“.

Každopádně sázka vždy tak, že zisk je při tipu na favorita a ztráta při tipu na outsidera. („Můj „favorit“ a „outsider“ rozhodně nemusí korespondovat s výší kurzu, je to dáno názorem, jak zápas skončí).

Průběh zápasu:

a) otevírám sázkou na mého favorita (většinou 1/4 nebo 1/3 maximálního rizika. Výjimečně 1/2 polovinu. Je třeba počítat s tím, že v případě nepříznivého vývoje lze „ředit“ kurz.

b) Pokud se zápas vyvíjí podle tipu před zápasem, snažím se uzavřít protisázku tak, aby v případě „otočení“ vývoje zápasu jsem neriskoval vůbec nic (zelená nula). A to i v případě, že zápas vypadá velmi „jasně“. Nemusí jít o uzavření „protisázky“ okamžitě, ale postupně například znovu po 1/3 potenciálního rizika.

c) Pokud se zápas nevyvíjí pozitivně, lze vsadit další sázku na „favorita“ a vylepšit si kurz. Zde však významně stoupá riziko a proto pokud kurz zpět klesne, uzavírám protisázku v té hodnotě, ve které jsem uzavřel za vyšší kurz – snižuji riziko ztráty.

d) Jestliže se zápas vyvíjí katastrofálně, jsou dvě možnosti – nechat zápas dohrát se ztrátou, kterou jsem na začátku určil. Nebo vsadit na „outsidera“ a snížit riziko. Pochopitelně již za podstatně nevýhodnější kurz. Pak výsledná sázka vypadá tak, že ať skončí zápas jakkoliv, pro tipéra je to ztráta vždy, ale třeba poloviční oproti variantě, že nechá zápas jenom tak dohrát.

e) V žádném případě nelze překročit limit rizika určený před zápasem. To může být smrtící pro účet tipéra. Pokud se nedodrží toto pravidlo, tak i několik velmi úspěšných sázek může „pohřbít“ jedna takto nepovedená sázka, kde nejsou dodržena pravidla!!!

f) Tipování je běh na dlouhou trať a jeden nepovedený zápas nic neznamená, ale finanční ztráta nemůže být tak významná, aby zamezila tipérovi v dalším tipování. Někdy si vyzkoušejte, jak těžké je vyhrát například 20 Euro, ale naopak prohra 200 Euro není problém!!!

g) Nikdy nesázejte vysokou sázku v průběhu zápasu na tým, na který byste nikdy běžně nevsadili, ať je kurz jakkoliv výhodný. Vždy se snažte, aby „plus“ byl na straně vašeho favorita“.

h) V průběhu zápasu přemýšlím v klidu, na co by bylo dobré aktuálně vsadit. Pokud se rozhodnu, tak potom čekám na výhodný kurz nebo nějaký impulz (5 osobních chyb u mužstva v basketbalu apod.). Vyhýbám se sázkám jenom „podle kurzu“.

Vždy po zápase je třeba si „rozebrat“ sázku, co bylo během vývoje dobré a co nikoliv. Pro další zápasy je to velmi prospěšné.

Toto je stručný přehled. Nevím, jestli je to srozumitelné a především něčemu prospěšné. Pokud by byl zájem, tak bych se do budoucna snažil popsat podrobněji live sázky na basketbal. Málokdy totiž vsázím na něco jiného :-)

4: queenspark - 5. březen 2007, 22:00

Po honu na "čarodějnice" sem opravdu rád,že tu je takový kvalitní tiper jako ewrc,jehož článek je velice přínosný.Díky,asi nejen za sebe!!!=)

Možná bys mohl začínajícím "greenbook" sázkařum na betfair vysvětlit,sázku na neprohru a její výhody,nevýhody oproti sázce na výhru(v greenbookách) díky moc!

5: plzenak - 5. březen 2007, 23:16

Velmi kvaltní příspěvek !!! Díky ;-)

6: Rauuul - 6. březen 2007, 0:33

Tak po dlouhy dobe opet smysluplny prispevek!

Jen dodám, ze pri sazkach live a vlastne i pri normalnich sazkach je dobre porovnavat kurzy s ostatnimi sazkovymi kancelaremi a pripadne vsadit i surebet v kombinaci Betfair/bezna sazkovka. Ale pozor hlavne u sazek live je u beznych sazkovek riziko, ze sazkovou prilezitost rychle stahnou nebo vam nedovoli vsadit za tolik kolik byste chteli. Ale to uz je jen o ziskani Vasich zkusenosti.

7: kocis - 6. březen 2007, 5:36

Tak to je presne to co jsem si predstavoval cece, fakt dobre napsany a diky za to. Bude super, kdyz trochu naznacis i u tvych vsazenych basketbalu. Je videt, ze dotoho fakt hodne vidis. A je to presne jak pises. Je tezke neco vyhrat, ale prohrat se da vzdy a hodne rychle. Mame to, my sazkari, kurevsky tezky.

8: schmidt - 6. březen 2007, 16:57

Analyza na zapas NBA mezi muzstvy Washington-Toronto je sice hezky napsana, ale na druhou stranu jsi opomenul z daneho kursu neco odpocitat.

9: eWRC - 6. březen 2007, 17:17

[8] MP odpočítávám vždy v případě výhry od "získaných" bodů (kurz dělím 1,088 u Synottipu a 1,1 u Tipsportu) !!! Tak se mi to zdá logické. Kurz je 2,7 - tečka. Pokud někdo o tomto zápase přemýšlí, tak je dobré, aby viděl skutečný kurz. Co když bude chtít zápas dát do AKO? Pak by jej "dělený" kurz mátl.

Nechtěl jsem "hrát" o vítězství v soutěži, ale upozornit na podle mého názoru zajímavou příležitost.

Bohužel se mi zdá, že většina tady hlídá druhého a napadá kvůli výhrám v soutěži. Lepší by bylo vymě

10: schmidt - 6. březen 2007, 17:55

[9] Pokud tak bude ucineno, jak je psano v samotnem prispevku, tak je samozrejme vse v poradku. Jeste co se tyka vsazeneho 1 bodu, v tomto pripade souhlasit nemohu, jelikoz si kazdy sam urci kolik financi je ochoten investovat za kazdy vsazeny bod (viz muze to napriklad byt 10 kc, ale take 1000kc).

11: Anonym (neregistrovaný) - 6. březen 2007, 18:53

[10] O.K. Myslel jsem ten jeden bod tak - že výsledek tipovací soutěže nemůže tento tip výrazně ovlivnit, ať je započten MP nebo nikoliv.

Mně osobně by nejvíce vyhovovalo, kdyby v analýze bylo ještě jedno políčko navíc - MP. Bylo by jasné, že je to kurz, kde je třeba počítat s MP. A nastavený algoritmus by při vyhodnocení mohl nabídnout automaticky odpočet MP.

Není ani přesné odpočítávat MP hned z kurzu (ano pokud je vsazeno sólo), neboť při AKO sázce se postupně vliv MP snižuje (pochopitelně riziko celé sázky zvyšuje :-) ).

12: eWRC - 6. březen 2007, 18:53

[11] Zapomněl jsem se přihlásit...

13: schmidt - 6. březen 2007, 19:40

[11] Samozrejme je pravda, ze 1 bod v zadnem pripade tipovaci soutez nemuze ovlivnit (o to mi ve sve podstate vubec neslo). Me se spise jednalo o to, ze pokud by na techto strankach zacaly prevladat tipy ze sazkovych kancelari, kde je pocitano s manipulacnim poplatkem a tiperi by ho do sve statistiky neuvadeli, mohlo by to zde za chvili vypadat jako na jinych forech (liga.cz, sportforum.cz a mohl bych jmenovat jeste mnoho dalsich), kde ne ze tiperi nekalkuluji s vysi manipulacniho polatku, ale neni jim tam ani nikterak cizi napsat analyzu na solo zapas, ktery je v dane sazkove kancelari jeste jinak omezen (napriklad 3 aku, nebo vysi vkladu). To, ze tam pisi analyzy na zapasy, ktere jsou treba v dane kancelari jiz davno stazene nebo nabizeny v kursu pro hrace absolutne nehratelnem, o tom uz radsi ani nechci psat (samozrejme v te analyze je uveden kurs puvodni). Z tohoto duvodu jsem chtel, aby bylo kalkulovano s vysi manipulacniho poplatku (o zadnou soutez se mi vubec nejednalo). Proto tyto kancelare nejsou ani mezi preferovanymi Specialtipem. Na druhou stranu proc se nezminit o tom, kdyz bookmaker udela chybu a nejit si to vsadit treba do Tipsportu (i kdyz tento zapas je na internetu nabizen v kursu srovnatelnem).

14: eWRC - 6. březen 2007, 19:43

[13] Máš pravdu, že kurzy u sólo sázky na Was-Tor jsou internetu momentálně výhodnější než v české SK (bez MP). Analýzu jsem psal ráno, neboť jsem čekal jiné kurzy na netu a pokles kurzů. (Sám jsem vsadil včera v Synottipu). Chyba je na mé straně ve smyslu špatného odhadu vývoje kurzu...

15: eWRC - 6. březen 2007, 20:00

Psal jsem analýzu na zápas Sacramento - Indiana. Velmi významně mění tento zápas skutečnost, že Ron Artest (18.7 bodu, 6.6 doskoku, 3.2 asistence) je vyřazen z týmu kvůli obvinění z napadení ženy. Ron tedy nenastoupí proti svému bývalému týmu (Indianě). Je to citelné oslabení Sacramenta...

16: AgamaTanker - 9. květen 2007, 18:38

Hezkej návod na liberecký KONDORY.Při handicapu +10 a návštěvě jejich stránek jsem už moc neváhal.Někdy by měl bejt i tipér par excellence víc tvrdej a zahrát u Pinnaclů vostrou za 5.050.Ale i tak thx...(:-)))

17: eWRC - 10. květen 2007, 0:19

[16] Díky, aspo

18: eWRC - 10. květen 2007, 0:21

[16] Jinak na liga.cz dost lidí nadávalo - vsadili velké peníze na Děčín a dokonce v HCP (-6) podle analýz tipérů tohoto serveru. Snažím se NBL sledovat podrobně a libereckou hru znám velmi detailně. Již před zápasem jsem upozor

19: AgamaTanker - 10. květen 2007, 12:33

To samý v bleděmodrým byla včera NH Ostrava s Nymburkem.Za mínus 17 to bylo taky hratelný.Škoda...(:-(((

20: kocis (neregistrovaný) - 10. květen 2007, 16:11

Minus 17 a je jednicka o 17 skoro:-)))). Neskutecny.

Stránka: 1 | 2

Přidej další příspěvek »